Distria Krasniqi mposht xhudisten braziliane dhe kualifikohet në çerekfinale

Distria Krasniqi e ka nisur në mënyrë fantastike aventurën në Grand Slamin e Tbilisit. Xhudistja kosovare dhe kampionia olimpike triumfoi në raundin e dytë ndaj xhudistes nga Brazili, Maria Taba, duke fituar në Golden Score me një waza-ari. Në raundin e parë, Krasniqi kishte kaluar pa luftë. Në çerekfinale ajo do ta presë xhudisten holandeze, Naomi Van Krevel. Kujtojmë se Kosova në këtë Grand Slam është duke garuar vetëm me Distria Krasniqin./DEMOKRACIA.COM/

You sent

Leave a Reply

Your email address will not be published.