Dy persona të lënduar nga një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë

Si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në pasditen e sotme, kanë mbetur të lënduar dy persona, ku të njëjtit kanë pranuar ndihmë mjekësore, shkruan Gazeta Sinjali.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Pejë, konkretisht në Sllatinë, me ç’rast janë shkaktuar dëme materiale si dhe lëndime trupore ka marrë shoferi i kamionetës.

Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, i cili ka bëri të ditur se njësitë relevante për hetime dhe menaxhim të trafikut në autostradë janë duke e trajtuar rastin.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.