Këta janë deputetët e VV-së që nuk dhanë votë për Trustin

Kuvendi i Kosovës ka dështuar që ta miratojë në parim Projektligjin për tërheqjen e kursimeve nga Trusti, raporton Gazeta Sinjali.

Lidhur me këtë vendim opozita ka lëshuar sallën.

Nga 102 deputetëve sa ishin në sallë, vetëm 45 votuan pro (përfshirë PDK-në, LDK-në dhe disa deputetë nga komunitetet).

Përveç votave pro, u dhanë edhe 57 vota kundër Projektligjit në fjalë.

Në sallë munguan: Haki Abazi, Adriana Matoshi, Vasfije Krasniqi e Labinotë Demi-Murtezi.

Emrat e të gjithë deputetëve të VV-së që votuan kundër:

-Mimoza Kusari Lila

-Fatmire Kollçaku

-Adnan Rrustemi

-Armend Muja

-Avni Dehari

– Arjeta Fejza

– Mufail Bajçinovci

– Artan Abrashi

-Adelina Grainca

-Agon Batusha

-Alban Bajrami

-Arieta Rexhepi

-Arber Rexha

-Arbëreshe Kryeziu

-Ardian Gola

-Arta Bajralia

-Besim Muzaqi

-Dimal Basha

-Burim Meta

-Doarsa Kica

– Xhelili -Drita Millaku

-Driton Hyseni

-Ekrem Mustafa

-Eman Rrahmani

-Enver Dugolli

-Enver Haliti

-Fitim Haziri

-Fitim Uka

-Fitore Pacolli

-Fjolla Ujkani

-Gani Krasniqi

-Gazmend Gjyshinca

-Gramos Agusholli

-Halil Thaçi

-Hydajet Hyseni

-Jahja Kokaj

-Jeta Statovci

-Jetmire Vrenezi

-Luan Aliu

-Milazim Salijaj

-Mirlinda Sadiku

-Mirsad Shkreta

-Nijazi Isaku

-Saranda Bogujevci

-Shqipe Isufi

-Shqipe Selimi

– Tinka Kurti

– Valon Ramadani

-Vendenis Lahu

-Visar Korenica

-Yllza Hoti

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.