Tërmet në Gjermani, lëkundjet ndjehen edhe në shtetet përreth

Një tërmet me epiqendër 2 kilometra nga Rangendingen ka dridhur Gjermaninë mesditën e sotme, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit, tërmeti me magnitudë 4.2 ka ndodhur në orën 13.47.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në Itali, Luksemburg, Lihtenshtajn, Zvicër, Francë dhe Austri./GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.