U nxori gishtin protestuesve, ministrja britanike kërkon falje

Andrea Jenkyns, ministrja e re e Arsimit në Angli u ka nxjerrë gishtin e mesit protestuesve. Ata ishin mbledhur nën moton “Bye Johnson”, pak pasi Johnson dhe dorëheqjen.

Ministrja pretendon se është ndjerë e fyer dhe ndaj ka reaguar ashtu.

“E humba durimin, sepse më ofenduan. Duhet të isha treguar më e duruar, por edhe unë njeri jam”, ka thënë ajo.

Ndërkohë që disa orë pasi ka dale video e atij momenti, edhe vetë përfaqësues të konservatores e kanë kritikuar ashpër reagimin e saj./demokracia.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.