Vdes ish-bashkëshortja e Donald Trump, Ivana Trump

Ivana Trump, ish-bashkëshortja e ish-presidentit amerikan Donald Trump, është ndarë nga jeta sot në moshën 73-vjeçare, raporton Gazeta Sinjali.

“Nëna jonë ishte një grua e jashtëzakonshme – një forcë në biznes, një atlete e klasit botëror, një bukuri rrezatuese dhe nënë dhe mike e kujdesshme”, tha familja Trump në një deklaratë.

“Ivana Trump ishte një e mbijetuar. Ajo iku nga komunizmi dhe përqafoi këtë vend. Ajo i mësoi fëmijët e saj për guximin dhe ashpërsinë, dhembshurinë dhe vendosmërinë,” tha familja. “Ajo do t’i mungojë shumë nëna e saj, tre fëmijët dhe dhjetë nipërit e saj”, raporton abcnews.

Ivana Trump ishte gruaja e parë e Donald Trump. Ata kishin tre fëmijë së bashku: Donald Jr., Ivanka dhe Eric Trump.

Ivana Trump, e cila u rrit nën sundimin komunist në ish-Çekosllovaki, u martua me Donald Trump në 1977.

Çifti u divorcua në vitin 1992. /GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.