“Ikën pa paguar në 04:00 të mëngjesit”, pronarja e shtëpisë në Sarandë denoncon familjen kosovare

Një qytetare nga Saranda që lëshon apartamente më qira për pushues, është ankuar se një familje kosovare është larguar pa paguar për apartamentin.

Ajo ka treguar se familja nga Kosova ka kaluar natën në apartament por që janë larguar herët në mëngjes pa e njoftuar fare atë.

Madje pronarja ka shpërndarë edhe foto ku shihet familja nga Kosova duke u larguar.

“Qytetarja shkruan: Prsh JOQ! Doja te ndaja nje problem me juve Dje ne mbasdite ne qytetin e Sarandes nje familje me pushues kosovare kerkonin shtepi me qera dhe ju dhashe shtëpinë. Cdo gje ishte ne rregull u pelqeu dhe u futen brenda. Dhe e kaluan naten aty. Por sot ne mengjes ishin larguar pa njoftuar dhe pa paguar rreth ores 04:00 te mengjesit te sotëm. Celsat i kishin lene brenda dhe dera ishte e hapur. Kjo eshte familja dhe makina e tyre eshte ajo me targa te huaja. Jan momentet e ardhjes dhe ikjes. Me vjen inat per gjestin qe beren dhe as celesat nk me sollën”, ka njoftuar qytetarja për JOQ Albania. /GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.