Angelina Jolie fiton betejën ligjore kundër Brad Pitt

Angelina Jolie dhe Brad Pitt janë të përfshirë në një betejë të komplikuar ligjore mbi kantinë e verës Chateau Miraval.

Aktorka ka fituar një betejë ligjore kundër ish-bashkëshortit në ‘luftën’ e tyre të ashpër mbi kantinë e verës Chateau Miraval, ku u martuan në vitin 2014. Çifti mori kontrollin e kompanisë së famshme të verërave roze në vitin 2008 kur u vendosën në kullë. Por Jolie ia shiti aksionet e saj “gjigantit” Stoli duke nisur një seri betejash në SHBA, Francë dhe Luksemburg midis Pitt, Jolie, bizneseve të tyre përkatëse dhe partnerëve të ndryshëm të biznesit.

Ekipi i Jolie përpunoi dokumente nga Pitt, menaxheri i tij i biznesit dhe kompania e tij, Mondo Bongo. Ata luftuan që gjykata të mohonte kërkesën e Jolie për dokumentet dhe korrespondencën. Por të premten, një gjykatës në Los Anxhelos tha se Pitt dhe bashkëpunëtorët e tij duhet t’i dorëzojnë ata te avokatët kundërshtarë dhe tha se nuk mund të pezullohen derisa të apelojnë vendimin.

Burime pranë operacionit të biznesit të Jolie thanë se Pitt po lejon që zemërimi i tij për ndarjen e tyre të pengojë sensin e përbashkët të biznesit. “Çdo njeri i arsyeshëm do të ishte i lumtur të ishte partner i Stolit. Ata kanë marketing dhe shpërndarje të nivelit të lartë”, thanë ata, duke shpjeguar se kompania ofron mundësi të jashtëzakonshme për të rritur biznesin. “Ai thjesht nuk mund të shohë urrejtjen e tij ndaj Jolie.”

Çifti, i cili ka gjashtë fëmijë, u nda në vitin 2016. Ata ishin bashkë që nga viti 2005./abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.