Dy viktima dhe 869 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë sapo ka publikuar raportin e ri brenda 24 orëve për rastet e personave që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas raportit 24 orësh, 869 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar, ndërsa janë testuar 2 mijë e 703 persona.

Sipas të dhënave, 1 mijë e 265 pacientë janë shëruar nga ky virus, kurse numri i të vaksinuarve është 50 persona.

Të dhënat e plota të përditësuara nga Ministria mund t’i shihni në foton e mëposhmte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.