E rëndë: I riu tenton të vetëvritet në diskotekën ‘Stop’ në Gjilan, intervenon Policia

Një rast i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së shtunës në Gjilan, ku një person i ka shkaktuar lëndime vetes së tij, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se rreth orës 03:15 njësitet policore kanë shkuar në diskotekën ‘Stop’ pasi kanë marrë informacione se është duke ndodhur një rrahje.

Me të dalë në vendin e ngjarjes, Policia ka hasur në një person i cili ka pasur nevojë për ndihmë mjekësore me ç’rast është dërguar fillimisht në Emergjencën e Spitalit të Gjilanit e më pas është transferuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur se pas zhvillimeve hetimore është zbuluar se 27-vjeçari ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi e ka goditur veten në xhamat e dyerve dhe nuk është i përfshirë në konflikt me ndonjë person.

Me vendim të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Vetëvrasje në tentativë’.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.