“Dhuna nuk tolerohet”, Atifete Jahjaga proteston bashkë me Dafina Zeqirin

Në protestën e mbajtur sot në Prishtinë kundër dhunimit të 11-vjeçares, mori pjesë edhe ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga bashkë me këngëtaren Dafina Zeqiri

Në fotografitë e publikuara Jahjaga shkruan: “Dhuna nuk tolerohet dhe luftimi i saj është përgjegjësi e përbashkët shoqërore dhe institucionale. Këto raste duhet të na gjejnë më të bashkuar se kurrë! Të dashura vajza dhe gra, ne të gjithë jemi këtu për ju”. /GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.