Dhunimi i 11-vjeçares në Prishtinë, Melinda: Jam në xhirime tash e 3 ditë, nuk po muj me marrë veten

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që tronditi vendin në të cilën një vajzë 11-vjeçare u përdhunua nga pesë persona.

Melinda përmes një Instastory të publikuar në llogarinë e saj, ka njoftuar se gjendet në Shqipëri për xhirime dhe se është e shokuar nga rasti dhe nuk po mundet ta largojë nga mendja.

“Jom totalisht e shokume nga rasti qe ka ndodh ne Prishtine, jam ne gjirime tash e 3 dite ne Shqipri dhe nuk po muj me mar veten aspak.

Zemra pom dhem per at 11 viecare dhe per cdo femen qe e ka perjetu te njetin rast, nuk po muj me hek nga mendja at vaize te vogel..

PROTECT AND RESPECT FEMALES! REFORM FOR SEXUAL EDUCATION! REFORM THE CRIMINAL JUSTICE SYSTEM IN KOSOVO”, ka shkruar ajo. /GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.