12-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në Itali teksa po luante në park

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në provincën L’Aquila në Itali, ku një 12-vjeçare me origjinë shqiptare ka humbur jetën, transmeton Gazeta Sinjali.

Ajo ishte duke lozur në park, kur u godit nga drurët mbajtës të shilarëses, me ç’rast mori lëndime të rënda të cilave s’arriti t’u mbijetojë. Sipas mediave italiane ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00, teksa në vendin e ngjarjes kanë intervenuar 118 punonjës shëndetësorë, raporton Gazeta Shqip.

E mitura fillimisht u dërgua në urgjencën në Avezzano e më pas u transferua në spitalin San Salvatore në L’Aquila, por pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar, ajo ndërroi jetë.

Në vendngjarje u gjend edhe një infermiere e cila u përpoq ta sillte në jetë, por qe e pamundur. Policia rrugore dhe karabinierët kanë rrethuar zonën ku po kryejnë hetimet për shkaqet.

Në park në momentin e aksidentit kishte shumë fëmijë të tjerë. /GazetaSinjali/

Leave a Reply

Your email address will not be published.