Drejtori i Ballkanit: Tre tifozë tanë janë therur me thikë në Prishtinë, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë

Një ngjarje e shëmtuar ndodhi këtë të diel, pak minuta para se të fillonte ndeshja derbi e javës së pestë në Superligë, mes Prishtinës dhe Ballkanit.

Tifogrupi i vendasve, “Plisat”, sulmuan tifozët nga Suhareka, “Xhebrailat” – teksa edhe ndeshja nisi me disa minuta me vonesë shkaku i pasigurisë në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Express.

Drejtori sportiv i Ballkanit, Nderim Nexhipi, në emisionin “Ekipi A” ka deklaruar se tre tifozë janë therur me thikë, derisa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë

“Ishte një derbi që u paralajmërua gjatë gjithë javës. Klubi i Prishtinës ndoshta është dashur të marrë më shumë masa. Tre tifozë tanë janë therur me thikë, njëri është në gjendje të rëndë. Është në spital, në urgjencë”, tha Nexhipi.

Nga Policia e Kosovës ende nuk është dhënë ndonjë informatë lidhur me këtë rast. /Gazeta Express/

Leave a Reply

Your email address will not be published.