Dukagjini » ShowBiz

Category: ShowBiz

Post
Dhunimi i 11-vjeçares në Prishtinë, Melinda: Jam në xhirime tash e 3 ditë, nuk po muj me marrë veten

Dhunimi i 11-vjeçares në Prishtinë, Melinda: Jam në xhirime tash e 3 ditë, nuk po muj me marrë veten

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që tronditi vendin në të cilën një vajzë 11-vjeçare u përdhunua nga pesë persona. Melinda përmes një Instastory të publikuar në llogarinë e saj, ka njoftuar se gjendet në Shqipëri për xhirime dhe se është e shokuar nga rasti dhe nuk po mundet ta...

Post
“Njeriu më i mirë i kësaj bote”, Shpat Kasapi uron partneren për ditëlindje me fjalët më të ëmbla

“Njeriu më i mirë i kësaj bote”, Shpat Kasapi uron partneren për ditëlindje me fjalët më të ëmbla

Shpat Kasapi dhe Selvije Jao janë një ndër çiftet më të pëlqyer shqiptar. Dyshja e njohur u bënë prindër për herë të parë në fillim të këtij viti. Ata mirëpritën një djalë që e quajtën Roel. Sot, Selvija feston ditëlindjen dhe në këtë ditë speciale, nuk ka munguar një urim nga këngëtari. Shpati ka publikuar...

Post
Kurorëzohen Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, 20 vite pas anulimit të martesës

Kurorëzohen Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, 20 vite pas anulimit të martesës

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë martuar në një ceremoni martesore mbresëlënëse të shtunën në rezidencën e tij 8.9 milionë dollarëshe në Georgia, të rrethuar nga familja, miqtë dhe personazhe të njohura. Çifti i famshëm i njohur si ‘Bennifer’, i la të gjithë pa fjalë ndërsa Lopez kishte veshur një fustan të bardhë mahnitës, Ralph...

Post
Çfarë ndodhi? Një ambulancë mbërrin në rezidencën ku do zhvillohet dasma e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck

Çfarë ndodhi? Një ambulancë mbërrin në rezidencën ku do zhvillohet dasma e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck

Një incident i papritur ka “mjegulluar” për pak imazhin magjepsës që është krijuar për dasmën e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck. Një ambulancë ka mbërritur në rezidencën, ku do të bëhet dasma për shkak të një aksidenti që nëna e Ben pati në pronën e djalit të saj në Georgia. Sipas një burimi të cituar...

Post
Ronela Hajati flet për vështirësitë e jetës

Ronela Hajati flet për vështirësitë e jetës

Këngëtarja e njohur, Ronela Hajati është mjaft aktive në rrjetet sociale. Ajo vazhdimisht ndan me ndjekësit foto nga përditshmëria e saj. Së fundmi këngëtarja përmes një postimi në Instagramin e saj ka treguar për vështirësitë që ka kaluar gjatë jetës. “Kam kaq shumë probleme dhe kam pasur një jetë kaq të vështirë, por gjithmonë kam...

Post
“Ëndërr e bërë realitet”, Noizy zbulon shumën marramendëse që shpenzoi për ‘Alpha Show’

“Ëndërr e bërë realitet”, Noizy zbulon shumën marramendëse që shpenzoi për ‘Alpha Show’

Koncerti “Alpha Show” që organizoi Noizy në Tiranë tejkaloi çdo pritshmëri. Shumë këngëtarë shqiptarë dhe të huaj interpretuan disa nga hitet e tyre në skenën gjigande, por momenti më i veçantë ishte padyshim përqafimi midis Noizyt dhe Stresit, të cilët bënë paqe pas shumë vitesh. Noizy e cilësoi koncertin si një ëndërr të bërë realitet...

Post
Butrint Imeri sonte e përmbyll sezonin veror me pjesëmarrjen në ‘Duplex’ – Prishtinë

Butrint Imeri sonte e përmbyll sezonin veror me pjesëmarrjen në ‘Duplex’ – Prishtinë

Këngëtari pas një vere të angazhuar me performanca në mbrëmje muzikore brenda dhe jashtë vendit, gjithashtu edhe me realizimin e projekteve, ka bërë të ditur se sonte përfundon sezonin veror, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Instagram, Butrint Imeri thotë se do e përmbyll me një performancë të jashtëzakonshme në ‘Duplex’....

Post
Bleona Qereti publikon një kostum të Beyonce të cilin e veshi në vitin 2015: Nuk po flas për kopjim, jam në të njëjtën faqe me yjet e tjerë botëror

Bleona Qereti publikon një kostum të Beyonce të cilin e veshi në vitin 2015: Nuk po flas për kopjim, jam në të njëjtën faqe me yjet e tjerë botëror

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Bleona Qereti, tanimë shquhet për stilin e veçantë dhe posaçërisht veshjet që ka përzgjedhur në çdo eveniment të rëndësishëm. Duke qenë se prej vitesh është bërë pjesë e tregut ndërkombëtare, ajo ka marrë pjesë në ngjarje shumë të njohura. Bukuroshja e njohur së fundmi ka publikuar disa fotografi e video, në...

Post
Ledri Vula thumbon : “Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera”, firmos për shtëpinë e re

Ledri Vula thumbon : “Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera”, firmos për shtëpinë e re

Ledri Vula është padyshim një ndër reperët më të pëlqyer për publikun. Ai ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm përgjatë këtyre viteve. Dhe sigurisht ky sukses sjell të ardhura të larta. Së fundmi, reperi ka blerë një shtëpi në Prishtinë. Ai ka ndarë disa foto ku shfaqet duke firmosur dokumentet. Reperi ka thumbuar kolegët lidhur...

Post
Dafina Zeqiri e konfirmon pjesëmarrjen në “SunnyHill” që do të mbahet në Tiranë

Dafina Zeqiri e konfirmon pjesëmarrjen në “SunnyHill” që do të mbahet në Tiranë

Këngëtarja, Dafina Zeqiri do të jetë pjesë e festivalit “Sunny Hill” në Tiranë që do të mbahet në fund të muajit gusht. Ishte kërkuar në festivalin në Prishtinë dhe “Sunny Hill” njofton se tani publiku Dafinën do ta ketë në Tiranë. “E mrekullueshmja Dafina Zeqiri na bashkohet në Tiranë  për të përformuar hitet e saj të...