Dukagjini » Sport

Category: Sport

Post
Drejtori i Ballkanit: Tre tifozë tanë janë therur me thikë në Prishtinë, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë

Drejtori i Ballkanit: Tre tifozë tanë janë therur me thikë në Prishtinë, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë

Një ngjarje e shëmtuar ndodhi këtë të diel, pak minuta para se të fillonte ndeshja derbi e javës së pestë në Superligë, mes Prishtinës dhe Ballkanit. Tifogrupi i vendasve, “Plisat”, sulmuan tifozët nga Suhareka, “Xhebrailat” – teksa edhe ndeshja nisi me disa minuta me vonesë shkaku i pasigurisë në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Express....

Post
Real Madridi publikon formacionin zyrtar ndaj Frankfurtit

Real Madridi publikon formacionin zyrtar ndaj Frankfurtit

Real Madridi dhe Eintracht Frankfurti do ta zhvillojnë sonte duelin e finales së Superkupës së Evropës nga UEFA në “Helsinki Olympic Stadium” në Finlandë. Finalja e Superkupës zhvillohet mes fituesit të Ligës së Kampionëve, dhe atij të Ligës së Evropës. Madrilenët triumfuan në finalen e Ligës së Kampionëve, duke mposhtur Liverpoolin me rezultat 1-0, ndërkohë...

Post
Ish-i i Ronaldos fiton tetë milionë dollar nga fotot nudo, dëshiron ta blejë këtë klub të futbollit

Ish-i i Ronaldos fiton tetë milionë dollar nga fotot nudo, dëshiron ta blejë këtë klub të futbollit

Modelja kiliane e Playboy, Daniela Chavez , pretendon se ka fituar tetë milionë dollarë në vetëm dy javë falë llogarisë së saj në platformën “Onlyfans”. Chavez njihet për fotot dhe videot provokuese që shpërndan në rrjetet sociale dhe tha se të gjitha paratë e fituara prej tyre do t’i përdorë për të blerë një klub...

Post
Milani në zi për vdekjen e ish-futbollistit

Milani në zi për vdekjen e ish-futbollistit

Milani ka nderuar ish-portierin dhe trajnerin Villiam Vecchi, i cili vdiq të mërkurën në moshën 73-vjeçare. Vecchi kaloi shtatë sezone me kuqezinjtë nga 1967 deri në 1974, ku ne një titull në Serinë C1, Serie B dhe Serie A, si dhe Kupën e Italisë në dy raste, Kupën e Fituesve të Kupave në dy raste,...

Post
Portieri i Kosovës nis një eksperiencë të re në Angli

Portieri i Kosovës nis një eksperiencë të re në Angli

Arijanet Muric do të nisë një aventurë të re në Angli, teksa nga Manchester City ka kaluar në Championship, ku do të mbajë veshur fanellën e Burnley. Ekipi anglez nuk e evitoi dot rrëzimin në Championship, por sezonin e ardhshëm do të tentojë rikthimin e menjëhershëm në elitën e futbollit anglez. Drejtuesit e Burnley do...

Post
Arijanet Muric do të nisë një aventurë të re në Angli, teksa nga Manchester City ka kaluar në Championship, ku do të mbajë veshur fanellën e Burnley.

Arijanet Muric do të nisë një aventurë të re në Angli, teksa nga Manchester City ka kaluar në Championship, ku do të mbajë veshur fanellën e Burnley.

Ekipi anglez nuk e evitoi dot rrëzimin në Championship, por sezonin e ardhshëm do të tentojë rikthimin e menjëhershëm në elitën e futbollit anglez. Drejtuesit e Burnley do të paguajnë rreth 3 milionë paundë për kartonin e Muric, ndërkohë që në akordin me Manchester City është vendosur edhe një klauzolë riblerjeje. “Cityzens” besojnë te kualiteti...

Post
Kosova U20 femrat, mposht Turqinë

Kosova U20 femrat, mposht Turqinë

Dyshja kosovare, Yllka Jashari/Melirona Avdullahu ka zhvilluar ndeshjen për renditje kundër Turqisë, të shtunën pasdite, në përballjen e vlefshme për listën përfundimtare të Kampionatin Evropian U2O të volejbollit në rërë, femrat, ku ‘Dardanet’ garuan në Grupin C. Pas tri humbjeve në një grup tejet të fortë me Kombëtare si Spanja, Gjermania e Estonia, Kosova mposhti...

Post
Ekskluzive: Arb Manaj arrin marrëveshje me gjigantin kroat

Ekskluzive: Arb Manaj arrin marrëveshje me gjigantin kroat

Sulmuesi kosovar Arb Manaj do ta vazhdojë karrierën  e tij në futbollin kroat, shkruan Demokracia.com. Manaj edicionin e fundit ishte pjesë e skuadrës turke Keciorengucu do t’ i bashkohet skuadrës kroate Slaven Belupo. Demokracia.com, mëson se ish-sulmuesi i Trepçës ’89, klinasi Manaj sot do të prezantohet në Kroaci aty ku po beson se do të...

  • 1
  • 2
  • 4