Dukagjini » Të tjera

Category: Të tjera

Post
Disa zona rrezikohen me reshje breshëri këtë javë, ky është parashikimi i motit

Disa zona rrezikohen me reshje breshëri këtë javë, ky është parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se fushat me presion të ulët të cilat kanë përfshirë vendin, do të vazhdojnë ndikimin e tyre edhe gjatë kësaj jave, duke ndikuar kështu që të kemi një mot të ndryshueshëm. Sipas IHMK-së, pjesët e para të ditës, zakonisht fillojnë me rreze dielli, por gjatë ditës, rrezet e diellit...

Post

Edhe pse 54-vjeçe, Monika Lubonja shfaq format trupore në bikini

Ajo është bërë më e njohur për publikun shqiptar falë formatit Big Brother VIP. Ndonëse shquhet si aktore tejet e suksesshme, Monika Lubonja, arriti të fitojë zemrat e publikut me paraqitjen në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Biondja së fundmi duket se po shijon pushimet në një nga bregdetet shqiptare, ndërkohë që ka vënë...

Post

Dua Lipa e lumtur për rikthimin në “Sunny Hill Festival”: Ishte ëndrra ime shihja artistët e preferuar në vendlindjen time

“Sunny Hill Festival” është rikthyer këtë vit pas pauzës për shkak të COVID-19. Në katër ditë nga data 4 deri më 7 gusht, festivali do të sjell një listë të pasur artistët si ata vendor e deri tek emrat më të njohur botëror përfshirë Dua Lipën dhe J Balvin. Kur kanë mbetur edhe pak ditë...

Post
Mbi 1000 të vdekur nga vala e të nxehtit ekstrem në Europë

Mbi 1000 të vdekur nga vala e të nxehtit ekstrem në Europë

Numri i të vdekurve për shkak të temperaturave ekstreme në Europë ka kaluar 1.100 ndërsa vazhdojnë valët e të nxehtit, temperaturat rekord dhe zjarret, sipas mediave të huaja. Britania e Madhe nuk është i vetmi vend që po përballet me të nxehtin ekstrem, pasi një pjesë e madhe e Europës po lufton gjithashtu me kushte...

Post

Drejtshkrimori 3.0 për MS Office

Drejtshkrimori 3.0 për MS Office është softuer në përdorim që nga viti 2005 dhe ka mundësuar mënjanimin e miliarda gabimeve drejtshkrimore nga dokumentet e të gjithë përdoruesve kudo që ndodhen. Është softueri shqiptar më i përdorur, me mbi 400.000 shkarkime dhe miliona instalime.  https://gjuhashqipe.com/kulla.exe Versioni i ri i “Drejtshkrimorit për MS Word” është në realizim e...

Post
Këta janë deputetët e VV-së që nuk dhanë votë për Trustin

Këta janë deputetët e VV-së që nuk dhanë votë për Trustin

Kuvendi i Kosovës ka dështuar që ta miratojë në parim Projektligjin për tërheqjen e kursimeve nga Trusti, raporton Gazeta Sinjali. Lidhur me këtë vendim opozita ka lëshuar sallën. Nga 102 deputetëve sa ishin në sallë, vetëm 45 votuan pro (përfshirë PDK-në, LDK-në dhe disa deputetë nga komunitetet). Përveç votave pro, u dhanë edhe 57 vota...

  • 1
  • 2
  • 5